STAR TREK KARTIČKY


Karetní hra Star Trek
- dostupnost a turnaje v ČR -

Karty se kromě objednávky přes Internet dají koupit v některých 'scifi obchodech', ale hlavně na třech níže uvedených adresách. V prodejně a zároveň herně s názvem Outpost v Kroftově ulici na Praze 5 se pořádají pravidelné turnaje, většinou v sobotu nebo v neděli odpoledne. Přijít si zahrát pochopitelně nemusíte jen poslední den v týdnu. Navíc, srazy hračů se neomezují jen na Prahu - hráči se scházejí také v Ostravě. Chcete se dozvědět více? Např. co je třeba udělat pro svou účast na turnaji? Stačí napsat na STCCG@centrum.cz, kde vám budou zodpovězeny vaše dotazy a čímž budete zároveň zařazeni do email-listu a o turnajích pravidelně s předstihem informováni. Ze začátku se nemusíte účastnit turnaje jako takového, tj. můžete si přijít jen zahrát a ozkoušet si, zda vás to vůbec baví a chcete se tomu časem věnovat více. Ke hře nemusíte mít ani vlastní balík - vždy jsou k dispozici plnohodnotné balíky, se kterými lze hrát.

Kontakt: Karel "Margh" Škop - ICQ 172316949.


Prodejna

Prodejna

Herna a prodejna

Dračí Doupě

Jeruzalémská 1

110 00 Praha 1

tel/fax: 234 621 493

Makros Plus

Vratislavova 11

128 00 Praha 2

tel: 224 920 561

Outpost

Kroftova 8

15500 Praha 5

tel: 257 325 697

web: outpost.wz.cz


Mistrovství České Republiky v karetní hře ST CCG SE

V letošním roce se uspořádá 7 velkých turnajů pod názvem "Oficiální kvalifikace na Ms ČR"; na konci roku v zavěrečném turnaji se bude hrát o Mistra ČR za rok 2005. Tyto turnaje se plánuje pořádat přibližně každých 5 týdnů a je to téměř jediná možnost, jak se dostat mezi hráče, kteří se střetnou na konci roku o hodnotné ceny.

Kvalifikační turnaje:
Díky těmto turnajům se budete moci kvalifikovat na Ms ČR. Je proto nutné, abyste své schopnosti předvedli co nejvícekrát. Na každý kvalifikační turnaj jsou vypsány ceny v podobě bodů do tzv. celoročního sčítacího bodovacího systému. Body se Vám budou postupem roku samozřejmě měnit podle vaší uspěšnosti na kvalifikačních turnajích. Jejich hodnota je přímo úměrná vaší úspěsnosti. Kvalifikační turnaj se bude hrát na 4-5 zakladních kol.

Bodovací systém:
Hráči, kteří skončili na turnaji na 8-5 místě dostanou 1 bod do celoročního sčítacího systému. Hráči na 4.-3. místě dostanou body 3, hráč na 2. místě bodů 5 a vítěz dostane bodů 8. Dále budou pro vítěze a pro další tři nejlepší hráče kvalifikačního turnaje připraveny hodnotné ceny v podobě několika boosterů nejnovější edice. Nicméně body do celoročního sčítacího bodovacího systému lze získat i na malých turnajích. Na těchto turnajích se bude vždy rozdělovat určitý počet bodů, který bude přímo záviset na účasti na daném turnaji, ale vždy budou rozděleny nejméně 3 body. Vítěz malého turnaje dostane 1 bod a dále pak nejméně dva hráči náhodně dostanou každý po jednom bodu do sčítacího systému.

Pravidla pro turnaj:
Na všech turnajích je povolena jedna proxovaná karta, která bude na vašem výběru. Nicméně bude požadována vysoká kvalita proxované karty, aby byla vidět celá její podoba a její text byl čitelný i pro soupeře. Pokud karta nebude splňovat podmínky, nebude povolena. Před každým turnajem kvalifikace není hráč nucen ukázat svoji proxovanou kartu, ale pokud bude v průběhu turnaje shledána jako špatně vyhotovená, hráč automaticky dostane lost za poslední hru a danou kartu bude muset vyřadit z turnajového balíku. Na každý kvalifikační turnaj není nutné vyplňovat svůj Decklist.

navrhl Vladimír "Vlasopes" VrbataPrůběžné bodové pořadí k turnaji 2.9.2005

Poř.

Jméno :

Celkem bodů:

1

Vladimír "Vlasopes" Vrbata

44

2

Jirka "Procyon" Burda

30

3

Petr Šilha

16

4

Lukáš Orkisz

12

6

Karel "Margh" Škop

11

5

Hanka "Hypospray" Volková

9

7

Radek Klein

8

8

Jakub Ušelík

3

9

Michal "Kanárek" Chlad

3

10

Matěj Matys

3

11

David Svoboda

1

12

Šutka Martin

1

13

Jindřich Nepevný

1

14

Marian Sýkora

1

15

Lucka "Kniga" Musilová

1

16

Tomáš "Aldy" Zuklín

1